Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia
nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie,
ochronę i opiekę.

Art.1 pkt 1 Ustawy o ochronie zwierząt


Od 1.03.2010 fundacja AFN jest wspierana przez
Matyldę i Mateusza Damięckich

W nowym domu


Strony:
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|


Kminek

Kminek

ur. VI.2010,  Rozkmiń Kminka
Kminek to uroczy kocurek,  w życiu nie spotkało go wiele dobrego, pewnie dlatego jest ostrożny, siedzi w dra pakowej budce i czeka na człowieka. Kiedy poczuje ciepło ręki, zaczyna mruczeć i całym sobą chce pokazać zadowolenie, ocierając się o nią. Kiedy ręka znika, znika Kminek, znów staje się niewidzialnym kotem.
Kminek dogaduje się z innymi kotami, czasem można podejrzeć, jak uprawia z nimi zapasy i grę myszką.
Kocurek jest odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany. Jeśli chciałbyś rozkminić Kminka, skontaktuj się z nami.

Odrobaczony, zaszczepiony, wykastrowany, zaczipowany

Data dodania do adopcji:13-10-2010
Zwierzak jest w nowym domu od: 20-03-2011

Dexter

Dexter

Dexter ma 5 miesięcy, a zachowuje się niczym miesięczny kociak. Chodzi, mruczy i zagaduje. Zagaduje cały czas, że chce jeść, że chce się bawić, że się nudzi, że chce na kolano, że ma ochotę na trochę kanapki, którą właśnie jesz.
W chwili największego zmęczenia Dexter zabiera się za ssanie swojej łapki, co oznajmia głośnym mruczeniem i równie głośnym ssaniem. W nocy Dexter kładzie się przy człowiekowej nodze i śpi. Śpi do pierwszego budzika, jak budzik zadzwoni, to Dexter nie śpi, tylko mówi, że trzeba wstawać, że trzeba kota pogłaskać, kota nakarmić…
Dexter dogada się z innym kotem, ale pod warunkiem, że ten nie pozwoli mu się zdominować. Może także zamieszkać z kotolubnym psem.
Jest zaszczepiony i odrobaczony. Zawsze trafia do kuwety. Wkrótce zostanie wykastrowany.

Data dodania do adopcji:05-03-2011
Zwierzak jest w nowym domu od: 18-03-2011

Re

Re

ur. X.2009, znaleziony wraz z mamą na ul Chopina w roku chopinowskim więc kociaki nazywały się Do, Re, Mi. Spokojny kocurek, który wrócił do nas z adopcji, bo jego opiekuince świat się zawalił i nie chciała aby kociak też przez to cierpiał. Odrobaczony, zaszczepiony, wykastrowany

Data dodania do adopcji:08-01-2011
Zwierzak jest w nowym domu od: 17-03-2011

Tosia

Tosia

 koteczka urodzona ok. 05.2010. Nieznana jest jej historia. Pewnie jedna z wielu tak często się powtarzających. W rezultacie oswojona domowa koteczka błąkała się po osiedlu. Nie potrafiła sobie poradzić i w końcu wskoczyła na balkon mieszkania na parterze, gdzie stała sucha karma dla dzikich kotów. Kiedy drzwi na balkon otworzył człowiek, aby dać kotu mokre jedzenie, kot natychmiast zaczął się łasić i dał się wziąć na ręce. Kiedy znalazła się w mieszkaniu widać było ulgę, że ktoś się nią zaopiekuje, że nie musi się już błąkać. Koteczka musiała błąkać się przez jakiś czas, bo w chwili znalezienia była bardzo wychudzona.

 Tosia jest przemiłą, rezolutną i inteligentną koteczką. Ona kocha człowieka i doskonale wie, co zrobić, aby człowiek pokochał również ją. Do perfekcji opanowała wszystkie sposoby prezentowania swoich kocich wdzięków. Leżenie na kolanach wraz z całą gamą figur pokazujących jak bardzo kocha człowieka to jej specjalność. Nie ważne co człowiek robi, jeśli siedzi, to znaczy, że jego kolana są stworzone do tego, aby kot się na nich wylegiwał. Tosia uwielbia być głaskana, co pokazuje mrucząc głośno i tuląc się do głaszczących rąk. Potrafi też głośno domagać się pieszczot, jeśli czuje się zaniedbana;)

Tosia jest młodą koteczką, więc jest bardzo aktywna i wszędobylska. Uwielbia towarzyszyć człowiekowi przy codziennych czynnościach i zajęciach. Bardzo lubi zaglądać we wszystkie zakamarki i zwiedzać nawet najwyższe partie mebli (jeśli jesteś zwolennikiem zwierząt przypodłogowych, to Tosia nie jest dla Ciebie;). Jej ulubionymi zabawami są oczywiście te, w których człowiek bierze czynny udział. Jej pasją są zabawy wędkami, podczas których może popisać się zwinnością i refleksem, a zabawa kończy się gdy koteczce zabraknie tchu:)

Tosia już reaguje na swoje imię, wołana biegnie do człowieka jak piesek. Bardzo szybko uczy się tego, co od niej chce człowiek poprzez różne gesty i ton głosu.

Tosia tak bardzo kocha człowieka, że wolałaby być kocią jedynaczką. Towarzystwo innych kotów toleruje, ale nie pragnie go. Będzie idealnym towarzystwem dla ludzi, którzy w kotach cenią najbardziej ich wylewność i ciekawość świata.

 Tosia jest wysterylizowana, odrobaczona, zaszczepiona. Została przetestowana na FeLV i FIV - oba wyniki są ujemne. Oczywiście wszystko to jest potwierdzone wpisami w jej książeczce zdrowia.

Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej.

 Kontakt dla zainteresowanyach adopcją Tosi: woznicka@kr.onet.pl

Data dodania do adopcji:07-03-2011
Zwierzak jest w nowym domu od: 12-03-2011

Agatka

Agatka

Ur. VI.2010. Mam na imię Agatka i jestem bardzo ciekawym życia kotkiem. Wszystko mnie interesuje, wszędzie zaglądnę i wszystkim chciałabym się bawić. Jestem jeszcze troszkę płochliwa, ale szybko się uczę, bo mam wiele chęci do życia. Jestem drobną, ładną biało-burą koteczką. Zaszczepioną i odrobaczoną. Jeśli chcesz mnie przygarnąć, zadzwoń proszę do mojego tymczasowego opiekuna.

Data dodania do adopcji:10-10-2010
Zwierzak jest w nowym domu od: 11-03-2011

Madame

Madame

kilkuletnia kotka z charakterkiem, jak jej się coś nie podoba to daje temu wyraz. Odrobaczona, zaszczepiona, zaczipowana, wysterylizowana.

Data dodania do adopcji:24-10-2010
Zwierzak jest w nowym domu od: 06-03-2011

Asher

Asher

ur ok 2004 r., pies w typie owczarka belgijskiego, super łagodny, duży i bardzo kudłaty. Porzucony przez właściciela w czasie ostatnich wakacji. Zaszczepiony na wściekliznę i wirusówki, odrobaczony, czeka na kastrację. Reaguje na komendy. Uwielbia biegać i bawić się. Czeka w podkrakowskim hotelu na swój nowy dom.

Data dodania do adopcji:09-01-2011
Zwierzak jest w nowym domu od: 01-03-2011

Mruczka

Mruczka

ur 2005 r. została w rodzinie jako spadek po starszej osobie ale nie mogła tam zostać. Na razie oswaja się z nami. Odrobaczona i zaszczepiona, Czeka na sterylizację i czipowanie

Data dodania do adopcji:24-10-2010
Zwierzak jest w nowym domu od: 01-03-2011

Demeter

Demeter

Demeter i jej bracia Apollo i Dionizos, ur. VII.2010. Trzy kotki pilnie poszukują domku. Zostały znalezione bez matki, malutkie wałęsały się pod blokiem. Są zaszczepione, odrobaczone i korzystają z kuwetki

Data dodania do adopcji:10-10-2010
Zwierzak jest w nowym domu od: 28-02-2011

Abis

Abis

Abis zwany też Rudzikiem ma około 4 lat. To kot w typie abisyńskiego. Ma tułów miedzianorudy z czekoladowo-brązowym tickingiem i ciemnobrzoskwiniowym podszerstkiem oraz różowy nos. Posiada również charakterystyczne dla tej rasy długie uszy ;-) Rudzik urodził się bezdomny. Domu szuka już bardzo długo, co biorąc pod uwagę jego charakter i ubarwienie jest niezrozumiałe. Abis bardzo przechorował koci katar po którym została „blizna” w postaci przekrzywionej na bok główki. Dla jednych może odstraszające dla innych interesujące.
Kociak ma przekrzywiona główkę jakby z uwagę wpatrywał się w człowieka ważąc każde jego słowo.
Dla swojej tymczasowej opiekunki jest kocim aniołem. Wobec obcych jest nieufny. Mieszka w domu gdzie przebywa obecnie 20 kotów. Na pewno szuka domu cierpliwego i kochającego, który poczeka aż sam wskoczy na kolana. Abis zachował urok kociego malucha, który lubi się bawić i psocić.
Ten kociak bardzo długo szuka domu i swojego człowieka, którym nie będzie się musiał dzielić z innymi. Takiego na zawsze i na dobre i złe.
Abis jest wykastrowany i odrobaczony.

W sprawie adopcji proszę o kontakt  na adres e-Mail: gacurek@interia.pl.
Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej.

Data dodania do adopcji:04-12-2010
Zwierzak jest w nowym domu od: 10-02-2011

Strony:
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|


Alarmowy Fundusz
Nadziei na Życie
ul. Jagiełły 5 m. 19
14 - 100 Ostróda

NIP 7412025929
KRS 0000264523
Numer konta:
VWBank
78 2130 0004 2001 0388 0143 0001
z dopiskiem w tytule "Koty Kraków"

Przelewy z zagranicy:
SWIFT: BIG BPLPW

PL 50 1160 2202 0000 0000 8747 3146